Персональный сайт Шепетівського НВК - гімназія - Батькам молодших учнів
Субота, 25.11.2017, 07:20

На що ти зазвичай витрачаєш свій вільний час?

Батькам молодших учнів

Виховуймо грамотного пішохода

Батьки – активні помічники педагогів у формуванні в дітей дисциплінованого поведінки на вулиці, дотримання ними правил безпеки.

У молодшому шкільному віці дитина повинна засвоїти наступне:

1. без дорослих на дорогу виходити не можна, йдеш із дорослим за руку, не виривайся, не сходь із тротуару;
  2. ходити по вулиці треба спокійним кроком, дотримуючись правої сторони тротуару;
  3. переходити дорогу можна тільки по пішохідному тротуару на зелений сигнал світлофора, переконавшись, що всі автомобілі зупинилися;
  4. проїзна частина призначена тільки для транспортних засобів;
  5. рух транспорту на дорозі регулюється сигналами світлофора й міліціонером-регулювальником;
  6. у суспільному транспорті не витикатися з вікон, не виставляти руки, які-небудь предмети.

Усі ці поняття дитина засвоїть більш міцно, якщо його знайомлять із Правилами дорожнього руху систематично, ненав'язливо. Використовуйте для цього відповідні ситуації на вулиці у дворі, по дорозі в школу. Перебуваючи з дітьми на вулиці корисно пояснювати їм все, що відбувається на дорозі із транспортом, пішоходами. Наприклад, чому в цей момент не можна перейти проїзну частину, які на цей випадок існують правила для пішоходів і автомобілів, укажіть на порушників, відзначивши, що вони порушують правила, ризикуючи потрапити під транспортні засоби, що рухаються.

Щоб розвити в дитини зорову пам'ять, закріпити зорові враження, запропонуєте, вертаючись із ним зі школи, самому знайти дорогу додому, або навпаки, привести вас ранком у школу.

Не залякуйте дитину вулицею – панічний страх перед транспортом не менш шкідливий, ніж безтурботність і неуважність!

Корисно читати дитині вірші про Правила дорожнього руху й показувати малюнки з дорожніми знаками й різними дорожніми ситуаціями. Купіть дитині іграшкові автомобілі, автобуси, світлофори, фігурки регулювальників і організуйте ігри по придуманих вами сюжетам, що відбивають різні ситуації на вулиці. Гра гарний засіб навчання дитину дорожній грамоті.

Пам’ятайте! Дитина вчиться законам вулиці, беручи приклад з вас – батьків, інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованій поведінці на вулиці не тільки вашої дитини, але й інших дітей.

Намагайтеся зробити все можливе, щоб захистити дітей від нещасних випадків на дорогах!

25.11.2017

«  Листопад 2017  »