Із чого починається дружба

Дружні стосунки є однією з найважливіших людських цінностей. Але бажання мати друзів здійснюється не завжди. Інколи ми втрачаємо друзів. У цьому досить часто винні ми самі. Можливо, ми просто не вміємо дружити і не знаємо основних правил дружби.

Досить складним і особливо актуальним на сьогодні є проблема формування й розвитку особистості в колективі. Колективізм - це збереження, примноження й розвиток позитивних традицій, вболівання кожного за свій колектив... А перші стосунки, відносини, в основі яких лежить взаємна прихильність, довіра, відданість, спільність інтересів формуються в процесі дружби. Так, в 5-Б класі (вч. Кравчук О.В.) було проведено урок етики за темою "Із чого починається дружба". Лунали прислів'я, вірші про дружбу, у відкритий мікрофон учні висловлювали думку, як розуміють поняття "дружба, друг, дружити". Працювали у малих групах над проблемою "За що ми цінуємо своїх друзів?", виконували завдання й моделювали ситуації. Активно закінчували речення: "Другом ми називаємо...", "Дружба починається з ...", "Вміти дружити означає...", "Своїх друзів ми цінуємо за те, що...". Саме останнє речення стало кульмінаційною часиною уроку. Кожен учень зумів проаналізувати свої власні риси. Закінчення уроку пройшло переглядом портретної галереї і захистом міні-проекту "Мій справжній друг". А саме головне, учні прийшли до висновку "Щоб з тобою дружили, треба навчитися бути самому справжнім другом".

Переглядів: 529 | Додав: Play_Boy | Рейтинг: 5.0/1