STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S - science, T - technology, Е - engineering, М - mathematics)

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

 

Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.

STEM-освіта як перспективна форма інноваційної освіти в Україні. Методичний месенджер (презентація)

План роботи творчого угрупування вчителів природничо-математичного циклу "STEM-освіта: впровадження та перспективи"


 


Мова - краса спілкування,
Мова - як сонце ясне,
Мова- то предків надбання,
Мова - багатство моє...
                              Ф.Пантов

9 листопада учні 2-Б Шепетівської школи-гімназії поринули у Чудову Країну, в якій: читають, пишуть, розмовляють, творять.... рідною мовою.

Бережімо і пишаймося своєю мовою!

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Наташа Марчук


Чудова, рідна українська мова!
Щира, мелодійна, барвінкова!
Чарівне, милозвучне твоє слово.
За волю, правду в боротьбу вступає.
Нескорена віками свій шлях упевнено долає.
                                                           О. Бражук

День української писемності та мови не пройшов повз здобувачів освіти 3-Б класу Шепетівської школи-гімназії. Дізналися про його походження, повторили вивчені правила, пофантазували і...

Завдання вирішували, вірші про мову намагалися складати, малюнки малювали, створили чарівну галявину з їжачками-мовознавцями. При цьому розвивали пам'ять, уяву, фантазію, креативність.

Чудовий день, яскраві емоції, теплі посмішки.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Оксана Бражук


Солов'їну, барвінкову,
Колосисту навіки,
Українську нашу мову
В дар дали мені батьки...

9 листопада відзначається День української писемності та мови. 80 учнів перших класів школи - гімназії взяли участь у святкуванні цього дня.

Маленькі знавці рідної мови розгадували ребуси, знайомилися з висловами відомих українців про мову, з LEGO викладали слова, а ще працювали в командах, підтримували один одного.

Повірте, було дуже цікаво!

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Мова - це дар, яким нагородив нас Господь. Вона з нами все наше життя. Ми маємо її не тільки любити й шанувати, але й прославляти. Сьогодні, 9 листопада, учні 3-А класу Шепетівського НВК " Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів- гімназія" вітають всіх з Днем української мови та писемності. Діти не тільки дізнались цікаві факти про нашу мову, а й конструювали прислів'я, складали з пазлів вірші, створили "Соняшникову галявину", де на пелюстках написали, якою є наша мова. День був насичений посмішками, хорошим настроєм, позитивними емоціями.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Олена Юріна


Вода - основа життя.

Учні 3-б класу Шепетівської школи-гімназії впродовж кількох днів вивчали властивості води, важливість води для життя живих організмів, способи збереження та очищення води. Сьогодні представили свої проекти "Збережемо воду" та запропонували власні розробки очисних станцій, які з радістю склали з Lego.

Бережімо воду!

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Оксана Бражук


9 листопада в очікуванні трансляції Всеукраїнського диктанту національної єдності урок у 7 класі розпочався зі слів І.Огієнка "Мова - то серце народу: гине мова - гине народ".

Учні виступали у ролі журналістів, давали інтерв'ю, створювали інтелект-карту. Використовуючи інтернет-джерела, готували повідомлення про слов'янських просвітителів - Кирила та Мефодія, київського літописця, автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Щорічно 9 листопада Україна відзначає День української мови та писемності. В цей день вшановують преподобного Нестора літописця – письменника, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, послідовника творців української писемності Кирила та Мефодія.

Не залишився осторонь цієї події й Шепетівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія»Хмельницької області. На першому уроці в усіх класах пройшла інформаційна хвилинка «Мова – душа народу». Педагоги та учні закладу написали ХХІ Всеукраїнський диктант національної єдності. У цей день у школі стартував конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика (3-11 кл).

У бібліотеці школи цікаво пройшла вікторина «Краса і велич рідної мови».

Учні початкових класів активно взяли участь у мовному квесті «Солов’їна, барвінкова, колосиста навіки…»

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Stem-уроки, які проводяться в закладі, позаурочні заходи сприяють соціалізації вихованців, формуванню навчальних, ключових компетентностей, інтегрують освітній процес, готують учнів до життя, приносять задоволення як здобувачам освіти, так і їхнім наставникам.

Лабораторні дослідження, практикуми - основа роботи учнів біолого-хімічного профілю. Учитель вищої категорії, учитель-методист Корнієнко Аліна Едуардівна формує на уроках хімії справжніх науковців, захоплених своєю справою, своїм вибором.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Шепетівська школа-гімназія приймає участь у проекті "Найкраща STEM-школа". Елементи "STEM" технології є невід’ємною частиною уроків інформатики. Під час таких уроків в центрі уваги знаходиться не вчитель, а практичне завдання, яке потрібно вирішити.

У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців з технічних напрямків, попит на них росте дуже швидше. Саме тому, ми намагаємось заохочувати учнів до проєктів, які є завершеними інженерними рішеннями з обраної галузі.

Одним з цікавих STEM-кейсів є розробка АСК «Електронний реєстр» учнем 11 класу Троцом Дмитром під керівництвом наставника – вчительки інформатики Михальчук Ірини Ігорівни. Робота отримала високу оцінку на конкурсах «Екософт» та "INFOMATRIX", а учень цього року планує стати студентом престижного інженерного ВНЗ.

Щиро радіємо за нашого учня та його наставника!

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEМ


Школа взяла активну участь у проекті "Найактивніша STEM-школа".

8 листопада 60 учнів 6-А і 6-Б класів були задіяні у створенні STEM проєкту "Бактерії - вороги чи друзі". Учні були активними учасниками дискусійної вітальні. Провели урок-суд над прокаріотами. До заходу були задіяні медичні працівники, батьківська громада.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Готуємось до Дня народження гімназії разом

Світлини в Альбомі

#моя_гімназія
#гімназія_найкраща
#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Творчості немає меж...

Креативні поробки молекул кохання учнів та учениць 10-х класів Шепетівської школи-гімназії захоплюють та вражають. Фрукти, овочі, шоколад, предмети побуту - все пішло у хід. І результати милують око! Пишаюся тим, що наші учні та учениці такі талановиті, творчі, науково розвинуті та креативні!

Сподіваюся, що отримані знання та вміння стануть їм у природі в дорослому житті!

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

За матеріалами Алина Корниенко


Бібліотечні уроки стали доброю традицією нашого закладу. Нестандартна творча атмосфера надихає школярів на творчість, продуктивну працю. На таких уроках мої вихованці співають, декламують вірші, танцюють.

Урок української літератури в 7 класі. Тема: Тарас Шевченко і Поділля.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Сьогодні, 5 листопада 2021 року, в школі-гімназії психологічною службою закладу серед учнів 2 класів було проведено годину спілкування "Дружба - диво!".

Учні вивчали правила дружби, досліджували та аналізували проблемні ситуації, робили один одному компліменти та просто весело провели час разом.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


А осінь різною буває...

Здобувачі освіти 3-Б класу Шепетівської школи-гімназії щодня спостерігають за змінами в природі восени, щиро радіють кожному теплому осінньому дню і по-своєму бачать кольори осінньої палітри.

03.11.2021 р. на уроці дизайну і технологій діти створювали чарівні осінні листочки з паперу.

А якого кольору ваша осінь?

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Оксана Бражук


Сьогодні, 05.11.2021 року в Шепетівській школі-гімназії модератор шкільного угрупування вчителів природничо-математичного циклу "STEM-освіта: вровадження та перспективи" Корнієнко Аліна Едуардівна презентувала тренінгову програму "STEM-майстерня" для вчителів закладу. 40 педагогів дізналися, як створювати STEM-проєкти, як підняти STEM-активність учасників освітнього процесу, досягти гендерної рівності, осучаснити STEM-простір закладу. Творчий колектив школи зарядився ідеями і працюватиме над втіленням в життя ідей та пропозицій модератора. Сподіваємося вогник творчості, STEM-активності запалає не тільки в очах педагогів, а і в очах здобувачів освіти та батьків.

Світлини в Альбомі

#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM

З матеріалів Оксана Бражук


Акція "Шепетівська ТГ - простір без наркотиків" триває!

З метою підвищення обізнаності школярів щодо шкідливих наслідків вживання наркотичних засобів та відповідальність за злочини, пов’язані з їхнім незаконним обігом, 5 листопада пройшло онлайн засідання шкільного клубу "Лідер". На засіданні обговорили найпоширеніші причини наркозалежності, складність реалізуватися як особистість через цю соціальну ваду і способи попередження негативного явища.

Світлини в Альбомі

#ШепетівськаТГ_простірбезнаркотиків
#stem_майстерня
#ДівчатаSTEM


Чи знаєте ви, який вигляд має формула кохання? А от здобувачі й здобувачки освіти 10-А та 10-Б класів школи-гімназії вивели її на бінарному уроці хімії та біології, який у межах тренінгової програми для вчительської STEM-спільно