Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало "наріжним каменем Європейської федерації". Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
На Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначити "День Європи" 9 травня.
В Україні День Європи святкується щорічно кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року.
Європейська інтеграція України та її ефективна модернізація залишаються визначальними державними пріоритетами й на сьогоднішній день.
Традиційно з нагоди Дня Європи на центральних площах великих міст країни організовуються і проводяться святкові заходи, презентації історії і культури країн Європи, концерти популярної музики за участю українських та європейських виконавців.
З метою більш широкого ознайомлення учнівської і батьківської громадськості із сутністю та роллю Європейського Союзу в сучасному світі, виховання патріотичних почуттів школярів у закладі з 14 по 24 травня 2014 року проведено Дні Європи, в рамках яких відбулися наступні заходи:
Презентація тематичної книжкової виставки «Європейська мозаїка».
Виставка-конкурс шкільних газет, присвячених Дню Європи та співпраці України з Європейським Союзом «Україна - Європа» (5-11 класи).
Конкурс-презентація учнівських письмових робіт «Наше європейське майбутнє» (8-10 класи).
Розважальна програма «Культурна спадщина Європи» (7 клас).
Гра «Подорож європейськими столицями Європи» (4 класи).
Рольова гра «Ми в Європі» (5-6 класи).
Засідання шкільного Євроклубу «Євросоюз – наш спільний дім» (8-10 класи).
Дитячі ранки «Європейська феєрія» (1-4 класи).
Інтелектуальні ігри, рольові ігри, дебати «Вчися і дискутуй про Європу».
Єдиний день інформування на тему «Україна – ЄС: реалії та перспективи співпраці» (1-11 класи).
Конкурс віршів, дитячих казок «Добрик крокує по Європі» (3-6 класи).
Конкурс дитячих малюнків «Україна – європейська країна, українці – європейська нація!».
День європейського шкільного спорту (легкоатлетичні змаганнями, естафети, шаховий турнір, футбольний турнір «Єврофутфест»).
Учні закладу взяли участь у мистецькому святі «Європейська феєрія».








|