Освітнє портфоліо закладу

Шкільні роки летять так невблаганно,

І так невпинна течія життя.

В чиєсь майбутнє їх несе туманне,

А звідти вже не буде вороття.

Школа це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги: і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного і ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони у пам’яті учнів, колег, і вчителі – пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті -  успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки.

Шепетівська школа – гімназія має не тільки сучасне, а й широкі перспективи розвитку у майбутнє. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі вчительського колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках виховання, тісній співпраці з випускниками, батьками.             

Розпочала свою історію школа в 1946 році початковою російською школою №5, що була відкрита  в половині напівзруйнованого дитячого садка (бувший гарнізонний дитячий садок – нині філіал школи). В школі навчалось 200 учнів. Директор школи – О.В. Стасюк. В  1947-1948 навчальному році відкрили 5 клас, а в 1950 році – семирічка. Перший випуск школи відбувся в 1957 році -  атестати отримали 78 учнів. В 1957 році школа отримала нові приміщення (нині МНВК, суд). В школі 23 класи, директор П.Ф.Купрацевич, завуч – М.І.Краєвський. Школа – одна з кращих в місті.

В 1975 році школа святкує новосілля в новому приміщенні. Директори школи (1983-1996рр.) Н.І.Воропай, О.О.Курганський, Л.А.Кравець працюють над формуванням колективу, створенням творчих навчальних лабораторій, зміцненням матеріальної бази, достойно тримають статус школи, розвивають традиції.

Новий статус –Шепетівський навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Хмельницької області  школа отримала в 1999 році. Колектив школи творчий, працьовитий піднімає імідж закладу в місті, області, державі. Створено модель розвитку закладу , Стратегічний план розвитку школи. Очолює школу вчитель-методист, відмінник освіти України, лауреат премії ім..М.Дарманського в номінації «Кращий директор загальноосвітнього закладу» Качоровська Н.В.

Педагоги школи Н.П.Гудкова, Н.М.Дудар, Н.В.Пипич, Н.А.Білан,  М.В.Карнаух, Л.В.Курганська, О.В.Кравчук., А.Е.Корнієнко., Л.Є.Гук.,Касянчук В.І., А.І.Коваль, С.О.Мойсеєнко, О.П.Бородій, О.А.Омелянчук, Н.Ф.Біла, Н.В.Марчук, О.В.Богомолова, Л.П.Погорєлова, В.О.Шевчук, О.А.Юріна, О.П.Сільвестр, С.О.Бражук, О.В.Сироїжко, С.О.Олійник, О.І.Негодюк, О.П.Гуменюк, І.М. Рибачук, І.В.Ануфрієва, Л.М.Олійник.  В.В.Гордієнко, С.В.Омелянчук, І.І.Михальчук, О.П.Антонюк, О.Б.Гурська, М.І.Голощук, І.Ю.Хом’як, Л.В.Захарець, А.А.Машківський, заступники директора з навчально-виховної роботи О.Г.Риндич, О.М.Герасименко, К.М. Кукліновська докладають максимум зусиль, щоб заклад був другою домівкою вихованцям, працюючи над осучасненням навчально-виховного процесу, продовжуючи традиції попередніх поколінь.

Заклад – флагман освіти області, лауреат обласного конкурсу «Школа ХХІ століття». Ми пишаємося своїми випускниками, серед яких багато успішних людей.

В 2022-2023  навчальному році у нас 57 призерів міських олімпіад з базових навчальних дисциплін, 22 призери обласних олімпіад, чотири  призери всеукраїнських олімпіад, володар бронзової медалі Міжнародної олімпіади з хімії - Омелянчук Владислав. За роки функціонування школи в період з 2013 по 2023 роки ми маємо чотири президентських стипендіати, два стипендіати Кабінету Міністрів України, 32 переможці Всеукраїнських олімпіад, 2 переможці Міжнародних олімпіад (біологія-2018 рік,хімія-2023рік). Щороку здобувачі освіти закладу мають по 200 балів на ЗНО, 3 учні мали 2 по 200, 3 - 3 по 200.

Учні школи  щорічні переможці конкурсів знавців української мови імені П.Яцика та мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка (вчителі Пипич Н.В., Гук Л.Є., Коваль А.І., Риндич О.Г., Касянчук В.І.)

Сьогодні школа – кузня талантів. Серед учнів – танцюристи, артисти, співаки, лідери учнівського самоврядування міста. Гуменюк М. та Гуменюк А. лауреати Міжнародних конкурсів юних талантів - 2023.

В школі  створені умови для навчання, виховання та розвитку кожної особистості, особистості готової до життя в соціумі.

Педагогам  притаманне  вміння використовувати інноваційні педагогічні ідеї та  технології, які гарантують усім учням високий рівень засвоєння державного стандарту освіти, сформованість уміння вчитися впродовж усього життя, щоб стати успішним громадянином України;

Педагогічний колектив  першочергову увагу приділяє формуванню учнівського колективу та організації навчально-пізнавальної діяльності учнів, створенню умов для виявлення та розвитку творчих здібностей і обдарувань талановитої молоді, залученню її до систематичної науково-дослідної, пошукової, експериментальної роботи. Досягнення своєї мети заклад базує на принципах демократизації, партнерства, відкритості, гуманізації, відповідальності, толерантності, системності.

Як наслідок, щорічно зростає імідж школи в місті, області. Колектив значну увагу в своїй діяльності приділяє формуванню обличчя та неповторного іміджу школи. В зв’язку з цим працює над вирішенням таких завдань:

  • Забезпечення функціонування закладу за умов досягнення якісних освітніх послуг;
  • Покращення знань, умінь і навичок учнів;
  • Діагностування наявного рівня якості освіти;
  • Залучення до ефективного функціонування школи представників громади;
  • Проведення моніторингових досліджень освітнього процесу.

На досягнення мети переведення школи на більш високий якісний рівень спрямована інноваційна діяльність. В закладі запроваджено до практичної реалізації технології розвиваючого навчання та технологію партнерства, практикуються  інтерактивні форми навчання і виховання, нестандартні форми методичної роботи. В закладі функціонує Центр виховної роботи, Центр Соціально-психологічної служби, медіа-центр, Галерея мистецтв, музей історії школи, функціонує два комп’ютерних класи, лінгафонний кабінет, мультимедійний центр. Більшість  кабінетів закладу оснащенні комп’ютерною та копіювальною технікою, працює мережа Internet, обладнано локальну мережу.

Розпочато роботу початкової школи за освітнім проектом А.Цимбалару «Світ чекає крилатих» (1-2 класи).Організовано профільне навчання на базі 10-11 класів. Функціонують профілі іноземної філології, української філології, біолого-хімічний профіль, технологічний профіль. Працюють класи з поглибленим вивченням іноземних мов.

Педагогічний  колектив відповідальний, зацікавлений у результатах своєї роботи.

В школі  удосконалена методична та виховна робота .

Методична робота  носить  творчий характер і готує колектив до проведення пошукової, дослідницької роботи. Вона підпорядкована основній меті – підвищення фахової майстерності педагогів, що здійснюється через застосування новітніх технологій,підготовка педагогів до роботи в НУШ.

В закладі започатковано роботу Методичного  меседжу «Stem-освіта: впровадження та перспективи» (кер. Корнієнко А.Е.).

Виховна робота покликана розкривати природні обдарування і творчий потенціал кожної дитини. Розширено мережу гуртків, студій, секцій, клубів, учні залучаються до різних форм позакласної та позашкільної роботи, організована тісна співпраця з позашкільними закладами міста, області. Працює Освітній ХАБ.

У 2008 році Шепетівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» атестовано з відзнакою. У 2009 році колектив закладу був занесений на міську Дошку пошани за високу результативність навчання та виховання підростаючого покоління, вагомий внесок у вирішенні питань соціально-економічного розвитку громади міста.

В 2023 році за результатами НМТ заклад посів перше місце в місті,15 місце в області серед 200 шкіл та попав у ТОП-200 кращих шкіл України з хімії та біології.

Успіх в організації навчально-виховного процесу залежить від особистості вчителя, його професійної майстерності.

Ентузіазм, невтомний пошук нового, висока професійна майстерність – такий творчий портрет педагогічного колективу закладу, що дає можливість навчити успішно вирішувати питання навчання і виховання майбутньої еліти України.

Проте колектив не зупиняється на досягнутому й надалі шукатиме нових ефективних шляхів роботи щодо формування творчої, гармонійної розвиненої особистості, спроможної спрямувати власні зусилля на розбудову суверенної держави – нашої України.

Історія продовжується, історія живе. Продовжується створення музею історії школи. Багатий фотоматеріал експозицій свідчить: у житті школи були і є свої справи, відкриті уроки і урочисті демонстрації, екзамени і спортивні змагання, лінійки та збори під сурми та барабани, участь у мітингах та молодіжних акціях, свята і будні учнів і педагогічного колективу. І є свідки тих минулих подій і справ. Тривають пошуки і дослідження, функціонує шкільне наукове товариство «Імпульс», яке об'єднує однодумців. На базі музею історії школи працює клуб «Пошук», гуртківці якого продовжують свої пошуки та беруть участь в орга­нізації наукової роботи з історії рідного краю, успішно працює шкільне лісництво «Forest».

У пам’яті дитинство оживає,

Дні юності у спогадах пройдуть,

Коли про школу рідну ти згадаєш

Й повіриш: мрії можна повернуть…